Dünya Çocuk Günü ile ilgili yazı

Salı, 11 Ekim 2016, 19:09 | Dünya Çocuk Günü | 2 Yorumlar |

hqdefaultDünyanın geleceği çocuklara ve onların aldıkları eğitimlere bağlıdır. Bu durumun farkında olan İsviçre, 1923 yılında çeşitli organizasyonlar yapmış olup Dünyanın bu konuda daha etkin şekilde önem vermesine vesile olmuştur. Ayrıca aynı sene içinde toplam tam kırk ülkenin arada olduğu bir toplantı düzenlendi. Bu toplantıda alınan kararlar ışığında uluslar arası çocukları koruma birliği oluşturuldu. Bu topluluğun şimdiki bilinen ismi UNİCEF olarak adlandırılır. Ülkemiz sınırları içinde de yapılan birçok etkinlik ile bu özel gün kutlanır. Bu tür etkinliklerin yapılmasının tek nedeni ise dünyada yaşayan tüm çocukların mutlu olmasıdır.

Türkiye sınırlarında ki okullarda da çeşitli etkinlikler düzenlenerek Dünya Çocuk Günü ile ilgili şiirler ve Dünya Çocuk Günü ile ilgili yazılar hazırlanır. Bu yazılar okullarda panolara asılarak tüm öğrencilerin bilgilendirilmesi ve ileride bu konuda daha duyarlı olabilmesi sağlanır. Bu sayede ayrıca ileride çeşitli makamlara gelen bu çocuklar dünya barışına büyük önem vererek farkındalık yaratabileceklerdir.

Birçok televizyon programlarında Dünya Çocuk Günü ile ilgili güzel sözler söylenir ve Dünya Çocuk Günü  boyunca devam ederek insanların bilinçlenmesi ve bu özel günü önemsenmesi sağlanır.

2 responses "Dünya Çocuk Günü ile ilgili yazı Hakkında Yorumlar"

  1. ata dedi ki:

    eline sağlık

  2. ata dedi ki:

    eline sağlık sa as

Bu Şiire Yorum Ekle