Dünya Çocuk Günü ile ilgili yazı

By

hqdefaultDünyanın geleceği çocuklara ve onların aldıkları eğitimlere bağlıdır. Bu durumun farkında olan İsviçre, 1923 yılında çeşitli organizasyonlar yapmış olup Dünyanın bu konuda daha etkin şekilde önem vermesine vesile olmuştur. Ayrıca aynı sene içinde toplam tam kırk ülkenin arada olduğu bir toplantı düzenlendi. Bu toplantıda alınan kararlar ışığında uluslar arası çocukları koruma birliği oluşturuldu. Bu topluluğun şimdiki bilinen ismi UNİCEF olarak adlandırılır. Ülkemiz sınırları içinde de yapılan birçok etkinlik ile bu özel gün kutlanır. Bu tür etkinliklerin yapılmasının tek nedeni ise dünyada yaşayan tüm çocukların mutlu olmasıdır.

Türkiye sınırlarında ki okullarda da çeşitli etkinlikler düzenlenerek Dünya Çocuk Günü ile ilgili şiirler ve Dünya Çocuk Günü ile ilgili yazılar hazırlanır. Bu yazılar okullarda panolara asılarak tüm öğrencilerin bilgilendirilmesi ve ileride bu konuda daha duyarlı olabilmesi sağlanır. Bu sayede ayrıca ileride çeşitli makamlara gelen bu çocuklar dünya barışına büyük önem vererek farkındalık yaratabileceklerdir.

Birçok televizyon programlarında Dünya Çocuk Günü ile ilgili güzel sözler söylenir ve Dünya Çocuk Günü  boyunca devam ederek insanların bilinçlenmesi ve bu özel günü önemsenmesi sağlanır.

2 Comments
  1. ata 2 sene ago
    Reply

    eline sağlık

  2. ata 2 sene ago
    Reply

    eline sağlık sa as

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like

Güncel Şiirler